Riihimäki

Riihimäen toimipisteessä voit käydä laitosmaisen 28 vrk:n Minnesota-mallisen päihde- ja/ tai peliriippuvuuden hoidon. Kaikille majoituksessa hoidon käyville on oma huone. Hoidon voi käydä myös omasta kodista käsin (hoidot päivisin). Läheisille on Riihimäellä aivan omat intensiivihoidot ja tilat kattohuoneistossa. Tässä linkki Päihde- ja peliriippuvuus hoito-ohjelmaan ja tässä Läheishoitoon.

Henkilökunta

Tuula Kiiskinen

Tuula Kiiskinen

PAT, Riihimäen toimipisteen vast. päihde- ja läheisohjaaja

050 574 6486

tuula.kiiskinen@avominne.fi  

Lue lisää Tuulasta

Hannele Kejonen

Hannele Kejonen

Psyk.sh, 12 askeleen päihde- ja läheisohjaaja, vast. sh

046 939 1245

hannele.kejonen@avominne.fi

Lue lisää Hannelesta   

Tuija Pekkala

Tuija Pekkala

LH, 12 askeleen peliriippuvuus- ja päihdeohjaaja

tuija.pekkala@avominne.fi

Lue lisää Tuijasta

Marja Kanu

Marja Kanu

12 askeleen ohjaaja, KTM, LH, koulutukset, työnohjaaja

045 656 9040

marja.kanu@avominne.fi  

Lue lisää Marjasta  

Pasi Tuomaila

Pasi Tuomaila

LH, jatkokuntoutuksen vast. ohjaaja

045 616 5766

pasi.tuomaila@avominne.fi  

Lue lisää Pasista 

Mika Arramies

Mika Arramies

PAT, toimitusjohtaja, työnohjaaja, hallinto, koulutus

044 256 3400

mika.arramies@avominne.fi

Lue lisää Mikasta

Avominne konsultaatiopalvelut

Marjo Pellinen

Marjo Pellinen

Psykiatri, yleislääketieteen ja geriatrian erikoislääkäri

marjo.pellinen@avominne.fi

Lue lisää Marjosta

Jari Myllyniemi

Jari Myllyniemi

LL, vastaava lääkäri

Lue lisää Jarista

Hanna Herno

Hanna Herno

Psykologi

hanna.herno@avominne.fi

Lue lisää Hannasta

Osoite

Venuksenkuja 2 A 35 (1. krs.)
11130 Riihimäki

 

Toimipiste sijaitsee suoraan juna-asemaa vastapäätä radan toisella puolella! 

Toimipisteelle pääset suoraan myös kävellen juna-aseman alikulkutunnelin kautta. Talo on ensimmäinen kerrostalo oikealla (7 kerroksinen), kun alikulkutunnelista on tultu ulos.

Riihimäen toimipiste